cisco inštruktor

Školenie je „servis“ klientovi

..tvrdí úspešný profesionálny školiteľ Ing. Marián Knězek. Prinášame Vám s ním krátky rozhovor. Na súťaži inštruktorov obhájil Marián Knězek svoje prvenstvo, pri tejto príležitosti sme sa ho spýtali niekoľko otázok, ktoré Vám takto v krátkosti prinášame. Musím sa priznať, že sa pokladám za nie veľmi technicky zdatného človeka, no s lektorom som "zažil" týždenný kurz a po tejto príjemnej skúsenosti bola pre mňa česť viesť s ním takýto rozhovor. Tak hor sa k otázkam:

Ako ste sa dostali k učeniu druhých?
Popravde, dostal som sa k tomu úplne náhodou asi pred desiatimi rokmi. Ešte v prváku na strednej škole som si chcel zarobiť svoje prvé peniaze. Vedel som celkom slušne programovať, ale nechcelo sa mi tráviť hodiny a hodiny za počítačom a tak zarábať peniaze. Raz mi jeden kamarát povedal, že aké by to bolo učiť programovať budúcich prvákov to, čo mi už dávno vieme.. je to možno zvláštne, ale práve to ma oslovilo. Podal som svoj vtedajší životopis do štyroch školiacich firiem. Jedna z nich ma následne oslovila, či by som pre ňu nechcel viesť školenia. Po prvom kurze som vedel, že je to čo chcem robiť.

Ako stíhate byť doma vo svojej problematike?
Už od začiatku ma nesmierne lákalo podeliť sa zo svojimi vedomosťami s druhými. Všimol som si že keď ľuďom hovoríte svoje know how – nesmierne to ocenia a následne vás to zdokonaľuje. Je to krásna cesta ku predu. Samozrejme, okrem školení je potrebné mať prax, čo mi zaisťuje konzultačná činnosť pre rôzne firmy, ako aj moja pozícia vedúceho odboru IT .

Podľa hodnotenia účastníkov ste jeden z najlepších školiteľov. Aký je podľa vás recept na permanentne kvalitné školenia?
V prvom rade je to empatia - vcítiť sa do ľudí ktorých školíte. S akými potrebami prišli na kurz. Stačí si predstaviť, aké by to bolo sedieť v ich koži. Rovnako dôležité je byť 100-percetne doma v problematike, o ktorej prednášate a súčasne snaha naučiť sa ďalšie veci. Neraz sa stalo, že účastník kurzu došiel z požiadavkami ďaleko za osnovami kurzu, na ktorý sa prihlásil. Naštudovanie novej problematiky a následne odskúšanie vždy vnímam ako výzvu, ktorá ma poháňa ďalej.

Prečo bývajú  IT školenia také drahé?
Ono závisí o aké školenie ide. Keď zoberieme do úvahy, že napr. týždenné školenie je v podstate výťah jednej či dvoch 1000 stranových odborných knižiek v prehľade spracovanej a hlavne naučiteľnej podobe s dbaním nato, aby si klient odniesol know-how ako aj pomocou príkladov sa vyslovene „dostal“ do zložitej odbornej problematiky tak sa nazdávam, že ceny školení sú v tomto ohľade adekvátne. Školenia sú neustále aktualizované.

Na Slovensku je veľké množstvo ľudí, ktorí prešli priemernými školeniami. Čo by ste odkázali ich školiteľom?
No v prvom rade, aby to nebrali len ako svoju prácu, do ktorej prídu a odídu keď im padne. Aby to brali skôr ako svoje poslanie, ktoré nadovšetko milujú. Aby sa zaoberali každým podnetom od klienta. V neposlednom rade, aby chápali, že školenie je v podstate „servis“ klientovi a podľa toho sa treba aj správať.

 

Relaxačné školenia

V prírode sa človek uvoľní, potom sa poskytované vedomosti prijímajú hneď o čosi ľahšie. Preto Vám ponúkame jedinečnú možnosť, ako sa učiť všetky uvedené kurzy kategórie NA a kurzy kategórie NP priamo v relaxačnom prostredí krásnej Slovenskej prírody.

Ponúkame Vám školenia o sieťach a informačných technológiách Cisco vo Vysokých a Nízkych Tatrách, ako aj v Slovenskom raji. V tomto prostredí máte možnosť zažiť team-buildingové akcie so školením.

V prípade záujmu uskutočnenia letného alebo zimného relaxačného školenia nás kontaktujte. Pre viac informácií o cenách takýchto školení sa informujte buď telefonicky alebo prostredníctvom e-mailu.

 

Cisco kurzy v Tatrách

Sedemdňová online výzva
konfigurácie Cisco Routrov

Online Kurz Cisco routrov

Router vás vyzýva: Zvládnete základy konfigurácie Cisco routrov za sedem dní bez predchádzajúcich znalostí? Začať môžete ihneď. Všetko je 100% v slovenčine. Za týždeň viete nastavovať napr. dynamické smerovanie alebo NAT.

Päťdňová online výzva
konfigurácie Cisco Switchov

Online Kurz Cisco switchov

Switch vás vyzýva: Zvládnete základy konfigurácie Cisco switchov za päť dní bez predchádzajúcich znalostí? Začať môžete ihneď. Všetko je 100% v slovenčine. Za päť dní viete nastavovať napr. VLANy, VTP alebo IEEE 802.1X na switchoch.